Привітання

Найщиріші привітання на сторінках мого блогу!

1 дек. 2016 г.

Н.Ю.Шевченко: Про події в новоствореній Громадській Раді при МІНСОЦПОЛІТИКИ України


Н. Ю. Шевченко " Корупція в громадянському суспільстві: хто претендує на роль експерта «громадського стада?»

                                                                                                   «Кати знущаються над нами,
                                                                                                     А правда наша пьяна спить».
                                                                                                                           (Т. Г. Шевченко) 

            Зміна  політичної еліти здатна настільки сильно дезорієнтувати громадську думку, що значна кількість населення досить швидко втрачає більш-менш адекватне розуміння мінливої соціальної ситуації та починає марґіналізуватися. Будемо послідовними, щоб не довелось декому з маргіналів «пекти раків».
Звернемося до романа Панаса Мирного: «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» — це біблійний вислів. Якщо волів нагодувати, вони спокійно будуть робити свою справу чи просто стоятимуть у стійлі, так і люди: якщо в них є усе необхідне, вони будуть спокійними. У якому ж значенні автор злощасної статті вживає термін «громадське стадо»?   
Що має на увазі автор статті, надаючи їй таку психологічно навантажену назву?
Можливо в нього та його поплічників є ностальгія по совєтському минулому і бажання загнати Громадську раду при Міністерстві соціальної політики України в бидляче стійло?
Неадекватність і  парадоксальність інтерпретацій автора статті, які пов’язані з одностайним голосуванням за всіх  представників ІГС - майбутніх членів Громадської ради в кількості 121особа, легітимно присутніх на Установчих зборах (а не за 35 осіб, як рекомендує КМУ своєю Постановою 996) є показниками того, що можливо вже пора йти на заслужений відпочинок і не муляти очі Брюсселю?
Українське суспільство в свою чергу  чекає від геополітиків активної громадянської позиції, а не сліпого «одобрямс» або « подайте  бідному на пропітаніє».
Як стало відомо з офіційних джерел, допоки, дехто з нас займає відсторонено небезпечну позицію щодо факту викрадення чи приховування реєстру та протоколу Установчих зборів (типу – побачимо, чим все закінчиться!), а також проявляє відкрито байдуже відношення до образливого петриченківського сленгу "громадське стадо" по відношенню до новоствореної ГР при МСПУ, відбувається наступне: начебто "зниклий безвісти" голова Ініціативної групи Петриченко П.М. /або його двійник/ за підтримки голови Зборів Кабанченка П.М.(він же одночасно є і головою діючої Громадської ради, і головою Установчих зборів)  подають до профільного міністерства  заяву, якою просять прийняти міри щодо "нелегітимно створеної" нової ГР при МСП України, тобто їх також не задовольняє новостворена Громадська рада в кількісті 121 ІГС. Слава Богу, що вже давно «канули в лєту» совєтські врємєна, коли міністри одноособово могли вирішувати долю мільйонів людей.
Але, де зараз знаходиться реєстр учасників Установчих зборів і протокол? Представник міністерства по роботі з Громадською радою при МІНСОЦПОЛІТИКИ Саламаха О.В. разом з представниками Ініціативної групи говорять, що списки знаходяться «в нужном мєстє и в надёжных руках».
Цікаво було б дізнатись, хто саме визначив потрібне місце і надійні руки для зберігання протоколу і реєстру учасників Установчих зборів? Можливо,  надійніше було б за результатами проведених Установчих зборів, подати  списки разом з протоколом на підпис міністру Реві А.О.?
Автор статті, написавши в Liga.net свою одіозну статтю (http://blog.liga.net/user/ppetrichenko/article/24435.aspx), не просто образив всіх громадських активістів, він образив перш за все активістів, в яких не є «хата скраю».
Може хтось дійсно вважає громадянське суспільство за "стадну скотину", а себе за пастуха, який одноособово вирішує долю всього "стада". Все це відбувається при мовчазній підтримці та потаканні своєму другові з боку голови діючої Громадської ради.
Замість того, щоб подати протокол Установчих зборів з реєстром присутніх від 20.10.2016р. на підпис очільнику міністерства, вони шляхом змови разом з представником міністерства  по черзі привласнюють реєстр (правова кваліфікація злочину ч.1ст.357 Кримінального кодексу України), а потім на власний розсуд без згоди 121 представника ІГС подають заяву до МСПУ.
Що це? Продовження дуркування за часів «кабанчиків» чи введення в оману Міністерства соціальної політики України?
Крім того, автор статті з винятковою зухвалістю і особливим цинізмом погрожує громадським діячам, які намагаються його поставити з голови на ноги та отримати реєстр.
І це відбувається на очах інших активістів, які не можуть нічого вдіяти. Виникає декілька логічних запитань до Кабінету Міністрів України, який регулює роботу Громадських рад при міністерствах, інших центральних  органах  виконавчої влади,  Раді міністрів Автономної Республіки Крим,  обласній, Київській та Севастопольській міській,
районній,   районній   у   мм.   Києві  та  Севастополі  державній адміністрації:

1.      Чи є повноваження(якщо є то, яка існує норма закону) узурпувати волю 170 громадських активістів, присутніх на Установчих зборах 20 жовтня 2016 року, у Ініціативної групи (на чолі з головою Петриченком П.М. та секретарем – представником профільного міністерства Саламахою О.В.) з питань формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України, яка затверджена Наказом міністра Реви А.О., щоб привласнити реєстр учасників Установчих зборів і, таким чином, заблокувати роботу новоствореної Громадської ради?

2.      Чи мають право, обрані рейтинговим голосуванням, голова Установчих зборів Кабанченко Г. В. і секретар І. Туркеня, та представник міністерства по роботі з Громадською радою Саламаха О.В. утримувати від оприлюднення протокол Установчих зборів з питань формування Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України?

Можливо, колись ми отримаємо відповідь від правоохоронних органів, в провадженні яких знаходиться кримінальне провадження за № 12016100060007389 від 28.10.2016 року по факту викрадення реєстру та притримання протоколу учасників Установчих зборів  ГР при  МСПУ.
І це відбувається в той час, коли помирають наші діти на Сході, захищаючи Україну, в той час, коли мільйони людей України чекають доленосні рішення МІНСОЦПОЛІТИКИ з питань покращення їх долі.
«Бабця надвоє сказала», або вмре або житиме Громадська рада при Міністерстві соціальної політики України.
Давайте побачимо, що скаже  громадянське суспільство, яке на сьогоднішній день консолідувало свої зусилля навколо проблем під час формування та реалізації державної політики у соціальній сфері, а також  здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади в  Україні та налагодження ефективної взаємодії з громадськістю.
            А «ревуть воли» закріпачені, безземельні, маючи таке просте, таке природне людське бажання — бажання свободи. Не хочуть люди витрачати свої сили, здоров’я на олігархів, а хочуть вони хазяювати на рідній землі, щоб росли їх діти не в неволі, не у голоді, і не у холоді, а ситими, вільними та щасливими.
Система цінностей, яка склалась в Україні є нелюдська, жорстока і не має права на існування, вона ламає долі людей, нівечить їх життя і душу.
Залишається риторичне запитання: чи мають виключне право «дуротарскіє кабанчики» з WowRaider претендувати на роль головних експертів «громадського стада»?

З повагою, Ніна Шевченко, 
громадський діяч, президент МБФ «Відродження духовності нації»,
заступник голови Громадської ради - голова комітету з питань соціальних стандартів і гарантій, моніторингу та подолання бідності в Україні Громадської ради при Міністерстві соціальної політики  України

 01.12.2016



Комментариев нет:

Отправить комментарий